Tanju Özdeniz, Ph.D. - Genel Müdür

1965 yılında İstanbul’da doğan Tanju Özdeniz, Türkiye’nin önde gelen liselerinden olan Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdi. Daha sonra yine Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına Klassis Otel’de müdür yardımcısı olarak başlayan Özdeniz, otel bünyesinde ülkede ilk kez kurulan sağlık ve rekreasyon merkezini oluşturan ekibin bir parçası oldu. Akabinde, ülkenin önde gelen bankalarından Pamukbank’ta  yine Türkiye’de ilklerden biri olan Kredi Kartı Müşteri Hizmetleri Servisi’ni yönetti. 1995 yılında Cankurtaran Holding bünyesinde bulunan Rowenta Türkiye’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak göreve başlayan Özdeniz, gerek OEM üretim, gerek Rowenta, gerekse grup markası Conti’yle hem Türkiye, hem de dünyada büyük başarılara imza attı.

1997 yılında üstün başarılarının bir meyvesi olarak Cankurtaran Holding’in yapmayı planladığı ilk yurt dışı üretim yatırımının CEO’su oldu, ve Güney Afrika’ya yerleşti. Ülkede o zamana kadar kurulmuş olan en büyük “Küçük Ev Aletleri” fabrikasını kurdu, ardı ardına birçok başarıya imza attı. Aynı zamanda Hull Üniversitesi’nden MBA derecesini aldı.  2003 yılında katıldığı Tekiner’in farklı sektörlerde faaliyet göstermesini sağladı. Daha önce sadece ithal ürün distribütörlüğü yapan organizasyonu, dünya çapında üretim yapan bir kuruluş haline getirerek, vizyona büyük katkılar yaptı.

2015 yılı sonunda İstanbul Arel Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon üzerinde doktora derecesini tamamlayan Özdeniz, Tekiner’de Genel Müdür olarak iş hayatına devam etmektedir.