Schneider Kalem

Gerek tükenmez kalem yedeklerini piyasaya sürmekte öncülük olsun, gerek K 15 tükenmez kalemi efsaneleştirmek olsun, gerekse devrim yaratan Viscoglide® teknolojisini geliştirmek olsun. Schneider’ın tek bir amacı var: herkes için yazım gereçleri üretmek. Marka prensibi haline gelen “Her düşünce, not etmeye değer” ile alınan geri dönüşler gerçekten sevindirici.

Almanların sıkı ekolojik ve sosyal standartlarını koruyabilmek, ve en üst düzey ürün kalitesini yakalayabilmek için üretimini sadece Almanya’da yapan Schneider, aynı zamanda topluma ve gelecek nesillere en iyisini aktarabilmek için çalışan eşsiz bir dünya markası.

1986 yılından beri Schneider kalemlerin Türkiye’deki tek distribütörü olan Tekiner, 30 yılı aşan işbirliğinin meyvelerini kemikleşmiş, marka bağlılığı son derece üst düzeyde olan bir tüketici kitlesiyle almıştır. Schneider’ın Viscoglide gibi, ürünlerini muadillerinden ayıran, yazımı kolaylaştırdığı gibi keyifli hale de getiren yenilikçi vizyonu bu marka bağlılığı durumunu pekiştirmiştir.

Türkiye’nin en büyük kırtasiye tedarikçilerinden biri, ve dünyanın önde gelen kalem üreticilerinden birinin oluşturduğu bu birlik, kurulduğu ilk günden bu yana kadar sadece tüketiciye en iyiyi, en doğru şekilde ulaştırmayı amaçlamıştır. Tüketici en iyiye ulaştıktan sonra alınan geri bildirimler ise, işbirliğinin daha sağlam adımlarla günümüze gelmesini sağlamıştır.

Çevreye duyarlı ürünler üretmek Schneider için son derece önemlidir. Üç jenerasyondur Siyah Orman ve Harz bölgelerini kendine mekan edinmiş Schneider, işgal edilen alan, lojistik, emisyon gibi konuların yanında, su kanallarının korunmasına da oldukça özen göstermektedir. Bu sebeple oluşturulan We Care programı çerçevesinde üretim, gerek imalat sırasında, gerekse tüketim ve sonrasında çevre koruma normları göz önüne alınarak yapılmaktadır.

2016 yılı içerisinde Schneider, Almanya’nın önde gelen yayınevlerinden “Deutsche Standards” tarafından “Yüzyılın Markası” ünvanını almış, adını Haribo, Ritter Sport, Tempo, Adidas, BMW gibi Almanya’nın dünyaca bilinen sayılı markalarının yanına altın harflerle yazdırmıştır. Bir başka dünyaca ünlü marka olan Langenscheidt sözlüklerinden bilinen Dr. Florian Langenscheidt, ve bir grup marka eksperi tarafından verilen ödülle birlikte Schneider’ın ismi, “Yüzyılın Markaları – 2016’nın Starları” ansiklopedisinde de firma profiliyle birlikte yer almıştır.

Schneider Kalem'in Tüm Ürünleri İçin

TIKLA