Projects Watches

Projects, 30 yıldan uzun süredir tek bir şeye odaklanmıştır; yaratıcı ve limit zorlayıcı dizaynlar. Mimari ve dizaynın günlük hayatlarımızda oynadığı rolü saatleri kadar özel kitlelerle paylaşmak, Projects’in bu süredeki tek amacı oldu.

Projects, hiçbir zaman saatlerinde “normal” olgusunu yansıtmayı amaçlamadı, amaçlamayacak. Projects, aynı sizin gibi, farklı. Hiçbir zaman satın almak için banka kredisine ihtiyaç duyulacak saatler sunmama fikriyle yola çıkan Projects, modern bir saate sahip olmak için binlerce lira harcamanın doğru olduğunu düşünmüyor. Çünkü markaya göre iyi bir dizaynın yakıştığı yer, şarap ve peynirin servis edildiği bir sergi değil, kolunuzdur.

Projects saatlerin yıllar önce başlayan hikayesi, dünyaca ünlü mimar Michael Graves’le OH Watch için yapılan işbirliğine dayanmaktadır. OH Watch, makul fiyatının da yardımıyla kısa zamanda klasikler arasında yerini aldı. Akabinde gelen kaydadeğer saat tasarımlarıyla Projects, kendini iyi tasarımları uygun fiyatlara sunmaya adamıştır. Projects, saate bakmaya yeni bir soluk, bir anlayış, bir yüz getirdi. Gelişimi durmaksızın devam eden saat pazarı, Projects’e fonksiyonellik ve eşsiz tasarım köşesinde benzersiz bir yer ayırdı. Pazarda ayrılan yerin en büyük yaratıcısı şüphesiz, sektöründe kıstasları belirleyen, genç sanatkarlara yeni ufuklar açıp, bir sonraki mükemmel dizaynı yaratmada ilham kaynağı olan Michael Graves’dir.

Şu an koleksiyonda bulunan saatlerin tamamı oluşturulan üç kategoriye aittir. Bu kategorilerden birincisi, mimarlar tarafından üç boyutlu, renkli ve yapısal duruşa önem verilerek tasarlanan saatlerdir. İkincisi, saate bakmak için telefonunu kullanan insanlara yönelik, kinetik saatlerin olduğu kategoridir. Bu kategori, etkileşimli olarak tasarlanmış, dizayna son derece önem verirken saatin asli görevini de yerine getirmesini sağlayan parçaları barındırmaktadır. Koleksiyonun üçüncü ve son kategorisi ise M&Co adı verilen, 1980’lerde son derece vizyonlu grafik tasarımcı Tibor Kalman tarafından dizayn edilen saatlerin bulunduğu kategoridir. Grafikler ve sadelik temeli üzerine oturtulmuş bu son kategoriye baktığınızda, bu saatlerin modasının neden hiçbir zaman geçmeyeceğini anlarsınız.

PROJECTS'in tüm ürünleri için

TIKLA