Mehmet Tekin - Başkan

Mehmet Tekin, 1954 yılında Ordu/Fatsa’nın küçük bir köyü olan Yavaş’ta doğdu. Doğduğu köyde tamamladığı ilkokul eğitimi sonrasında Ulubey ilçesinde ortaokulu, Ordu’nun merkezinde ise Ordu Ticaret Lisesi’ni bitirdi.  1972 yılında liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a geldi, ve aynı yıl, bugün Marmara Üniversitesi’ne bağlı olan İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde okumaya hak kazandı.

Gündüzleri çalışmak zorunda olan Mehmet Tekin, akademinin gece bölümüne kaydını yaptırdı.  Gündüzleri Sirkeci’de bir kırtasiyecide muhasebe yardımcısı olarak çalışan Mehmet Tekin, aynı zamanda geceleri üniversite eğitimini sürdürüyordu. 1977’nin Şubat ayında lisans eğitimini tamamladıktan sonra, yine aynı yılın Temmuz ayında dil eğitimi için İngiltere’ye gitti. 3 aylık İngilizce eğitiminin ardından İstanbul’a dönerek tekrar üniversite eğitimi sırasında çalıştığı firmada muhasebecilik yapmaya başladı. 1978 yılının Nisan ayında vatani görev için yedek subay olarak orduya katıldı. 1979 yılının Eylül ayında askeri görevini tamamlayan Mehmet Tekin, Kasım ayında Tekiner’in temellerini atarak serbest ticaret hayatına başladı.

Mehmet Tekin’in başkanlığını yaptığı Tekiner, kurulduğu günden bu yana kaliteli ve istikrarlı büyüme anlayışını devam ettirerek değer ve istihdam yaratmaya devam ediyor.