Eone Time

Herkes için daha iyi bir saat yapmak…

İster toplantılarda zamanı farklı şekilde görebilmeyi amaçlayan bir iş adamı olun, ister konuşan saatten fazlasını arayan bir görme engelli. Yoksa sohbet başlatacak kadar ilgi çekici bir aksesuar arayan biri misiniz? O zaman bütün montajı elle yapılmakta olan, son derece yüksek kalite parçalardan üretilip, en üst düzey İsviçre mekanizması kullanan Eone Time saatlere bir bakın deriz…

Eone’ın kuruluş amacı, son moda saatleri herkesin ulaşabileceği şekilde sunmaktır. Çoğu kişinin zannettiğinin aksine Eone, “İyon” şeklinde değil, “e-one” şeklinde e harfi ve 1 rakamının ayrı ayrı İngilizce okunarak birleştirilmesiye telaffuz edilir. Bu bağlamda kısa ve öz bir isimle yola çıkmış olan Eone, “herkese hitap etme” mottosunu destekleyen bir isme sahiptir.

Eone’ın en çok bilinen ve satılan ürünü olan Bradley, adını Afganistan’da bomba imha ederken görme yeteneğini kaybeden Amerikan deniz piyadesi Bradley Snyder’dan almıştır. Bradley, yaşamış olduğu üzücü durum sonrası azimle hayata tutunmuş, ve görme engeli bulunanlar için tasarlanmamış bir dünyada hayatta kalabilmeye çalışmıştır. 2012 Londra Paralimpik Oyunlarına hazırlandıktan sonra altın ve gümüş madalyalar kazanan Bradley’in ibret verici başarısı takdire şayandır.

Tekiner’in Türkiye’de Eone temsilciliğine soyunmasındaki en büyük etken şüphesiz Eone’ın Bradley’le vurguladığı sosyal sorumluluk bilincidir. Bunun dışında tasarımda olağanüstü bir sıradışılık yakalayan markanın, pazara farklılık getirme vizyonumuzu tamamlar bir nitelikte olduğu kolayca tahmin edilebilir. Ayrıca Bradley Snyder’ın “…görme engelimin etrafıma duvar örmesine izin vermeyeceğim. Başardığım şeyleri başarmış olabilmek için gerekseydi gözlerimi yüz defa daha verirdim.” diyerek ortaya koyduğu hırs, organizasyon olarak özveriye, ve akabinde de başarıya olan inancımızı yansıtmaktadır.

Eone'ın tüm ürünleri için

TIKLA