Botta Design

Ya saat hiç icat edilmemiş olsaydı?

Karmaşık kolaydır, kolay zordur… Klaus Botta, Botta Design saatlerle yeni bir tasarım anlayışına yelken açıyor. Saatin hiç icat edilmemiş olması durumunda ne gibi sonuçlarla karşılaşılacağını hayal ederek tasarımlar ortaya koyan Botta, uzun süre üzerinde çalışıp, kafa yorduktan sonra, saatlerin tek kollu olması gerektiği kanısına varıyor.

Tek kollu saat tasarımı anlayışının modern zamandaki en önemli öncüsü ise Klaus Botta’nın dizaynı olan UNO serisidir. Botta’ya 58 farklı ülkede ödüller getiren tasarım, fizik, felsefe, spor, teknoloji gibi birçok ilgi alanı barındıran bir altyapının ürünüdür. Botta’nın tasarımı yaparken yol haritası; kullanıcının ihtiyacını anlamak, ürünü anlamak, ve hedefi koymaktan geçer. Bu bağlamda Botta Design saatler, gerçek birer sıradışılık ürünleridir.

Tasarımcı Klaus Botta’nın amacı, ürünleri daha iyi, daha fonksiyonel ve daha basit yapmaktır. Amaç sadece fark yaratmak değil, aynı zamanda bu farkı anlamlı bir şekilde yaratmaktır. Genç bir üniversite öğrencisiyken tasarladığı hi-fi sistemiyle Berlin’de 1990 IFA ödülünü almıştır. Kariyeri boyunca Grundig, VW, Siemens gibi firmalara hizmet vermiş Klaus Botta, aynı zamanda iki çocuk babasıdır.

Fark yaratan ürün ve markaları tüketiciyle buluşturmayı hedefleyen Tekiner, Botta-Design’la bu anlayışını pekiştirmiştir. Kalitenin ve zarifliğin birleşimini en üst noktaya taşıyan marka, değişen saat sektörüne yenilikler katmayı hedefliyor. Günümüz piyasasında envai çeşit tasarım saat bulunduğu göz önüne alındığında Botta’nın yarattığı yenilik, türünün tek örneği “tek kollu” dizayn anlayışıyla birleşerek rakiplerinden adımlarca önce çıkıyor.

BOTTA'nın tüm ürünleri için

TIKLA