İstanbul Kırtasiye Ofis 2018

Artık geleneksel hale gelmiş İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı, 2018’de de adından söz ettirmeye devam etti. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyon, 254 firma ve 10,623 ziyaretçinin katılımı ile gerçekleşti. Katılan firma ve ziyaretçi sayısındaki artış oranı gerçekten dikkat çekici düzeydeydi. Tüm Kırtasiyeciler Derneği(TÜKİD) tarafından düzenlenen fuar açılışı, aynı zamanda sosyal medya üzerinden canlı yayınlanarak açılışta bulunamayan sektör yetkilileri, ve ilgili kişiler tarafından da takip edilebildi. Böylelikle kırtasiye ve ofis malzemeleri sektörünün de dijitalleşmenin takipçisi ve destekçisi olduğu tekrar görülmüş oldu. 2017 yılında devlet teşviklerinin de yardımlarıyla gözlemlenen yoğun yabancı ziyaretçi sayısı, 2018 yılında da çoğunluğu Balkanlar ve Ortadoğu vatandaşı olan ziyaretçilerle global çizgisini bozmadı. Bu ziyaretçi profilinin üst düzey yöneticilerden ve firma sahiplerinden oluşması ise, hitap edilen kitle bakımından katılımcılar için hayati öneme sahipti. Üstelik, ziyaretçi firmaların faaliyet türü çoğunlukla perakende satış üzerine olmasına rağmen üretici ve ithalatçı firmaların da azımsanmayacak derecede fazla olması, bizler için gurur vericiydi. Ziyaretçilerin %69’unun yeni tedarikçi, ürün ve hizmet bulma amacıyla fuara katılması ve Tekiner’in de bu amaçların tamamına hizmet ediyor olması bizim için ayrı bir övünç kaynağıydı.

Standımızda yaklaşık olarak tüm ürün portföyümüzü deneyimleme şansı elde eden ziyaretçilerimiz, her geçen gün büyüyen ürün portföyümüz karşısında memnuniyetlerini tekrar belirttiler. Tekiner’in hizmet anlayışına duyulan güven hem eski müşterilerimiz hem yeni ziyaretçilerimiz tarafından tekrar benimsendi. Bir yandan eski müşterilerimiz ile piyasadaki durumu ve onlara daha iyi nasıl hizmet verebileceğimizi konusunda onların değerli düşüncelerini alırken bir yandan da yeni ziyaretçilerimizin talepleri ve bizden beklentileri doğrultusunda nasıl hareket edebileceğimiz ile ilgili onlarla konuştuk.

Standımızda sergilenen tüm markalara (EXXO, Schneider, Mondi, Kangaro) yoğun ilgi gösteren Türk ve yabancı ziyaretçilerimiz, özellikle kendi ürettiğimiz ve ihraç ettiğimiz markamız olan EXXO Dosyalama Ürünlerine ilgi göstermekle birlikte, portföyümüzdeki ürünlerin neredeyse tamamını kapsayan bir ilgi ve alaka içerisindeydiler. İki katlı standımızın alt katında ziyaretçilerimiz için ayrı bir platform oluşturulurken, üst katında ise değerli müşterilerimiz ve yeni iş ortaklarımız ile görüşmeler gerçekleştirildi. Standımızdaki iş temposu bir an bile düşmedi. Hem yurt içi, hem de yurt dışından gelen ziyaretçilerimizin bir an bile azalmaması ve sonucu olarak bu yoğun ilgi, bizleri daha çok çalışmak ve sizler için daha fazla değer yaratmaya devam etmek için motive etti.

Fuar bitiminde Tekiner Ailesi olarak içimizde bir toplantı yapıp, fuarı değerlendirdik. İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı 2018, Tekiner adına oldukça renkli ve olumlu geçti. Tüm ziyaretçilerimize teşekkürü bir borç biliyor ve seneye yeni ziyaretçilerimizle birlikte tekrar görüşmeyi diliyoruz.